זכרמה ילארשיה ואדיול היפרת

מנהיגות בקולנוע

×

תאור התכנית

תלמידים מתגבשים מפרטים לקבוצה שיוצרת סרט עם אמירה חברתית שנוגעת בהם ומציגים אותה לקהילה.

על מנת ליצור את הסרט עליהם לחלום על עתידם, לקיים בירור ערכי פנימי ולשתף פעולה זה עם זה. הם מצלמים, משחקים, מביימים, מקליטים סאונד ומקבלים החלטות עריכה: כל אחד מהתפקידים עוזר להם לקבל את האומץ כדי להביע את עצמם ולהתבטא תחילה כשהם ״מסתתרים״ מאחורי המצלמה, ואחר כך כשהם מציגים את המסר שלהם באמצעות הסרט למשפחה ולקהילה ואף מדברים על המסר שבחרו והתהליך שעברו בפני הקהילה ובני נוער אחרים ביישובם.

במהלך התהליך הם מתנסים בתרומה האחד לשני ומחפשים ביחד פתרונות חדשים, יצירתיים ונועזים לאתגר החברתי שהעלו בסרט.

האישור החברתי שהמשתתפים מקבלים מיצירת הסרט מגבש אותם עוד יותר ומעודד אותם להמשיך ולפעול בדרך זו על מנת להמשיך ולתפוס מקום משמעותי בקהילה בה הם חיים.

 

צוות התכנית

תהליך יצירת הסרטים הוא תהליך חווייתי של צמיחה שנעשה בהנחיית ארבעה אנשי צוות: מטפלים מוסמכים בפסיכודרמה ובדרמה תרפיה, תסריטאי שהוא גם ביבלותרפיסט, במאי ועורך וידאו שמתמחים בתכניות העצמה חברתיות.

זמנים

18-20 מפגשים שבועיים באורך של 3 שעות למפגש.

 

תנאי הצטרפות לתכנית

  1. חדר שקט ללא הפרעות עם טלוויזיה / ברקו ורמקולים.
  2. ארבע פגישות הדרכה עם מלווה התכנית.
  3. איש צוות מהיישוב נוכח במהלך המפגשים.
  4. פגישות פתיחה, אמצע וסיום עם מנהל/ת המקום, יועצ/ת והצוות המלווה.
  5.  מפגש מקדים עם הורי המשתתפים בו הם חותמים על אישורי השתתפות לילדיהם.
שאלות נפוצות

מדובר בפעילות דינאמית וחוויתית. פחות משעתיים יוצר מצב בו המשתתפים לא מספיקים לראות את החומרים שצילמו בכל מפגש, דבר הפוגע בתהליך.

מינימאלי - 4 משתתפים.
רצוי - בין 8-12 משתתפים.
מקסימאלי - 15 משתתפים.

בתי ספר, קידומי נוער, פרויקטים ארציים כגון עיר ללא אלימות, התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון, רשת עתיד ומחלקות רווחה וחינוך.

כן. יש לפנות לרשת עתיד או אלינו לקבלת מפרט השעות.

חדר אינטימי עם ברקו, מחשב ורמקולים. איש צוות שישתתף בכל מפגשי הקבוצה.

התכנית נבנתה מתוך ראיית ההורים כחלק חשוב בתהליכים שעוברים ילדיהם ולכן אנו עושים את כל המאמצים לשלב את ההורים. במרבית המסגרות מצאנו פתרונות יצירתיים שמופיעים היום כחלק אינטגראלי בתכנית.

שעות הנחייה של מנחה המוסמך לפסיכודרמה, שעות צלם, שעות עריכת הוידאו ושעות התסריטאי. התכנית מתומחרת לפי התעריפים שקבעה נציבות שירות המדינה (תעריפי נש"מ) ללא רווח (כלל תקציב מיועד לכיסוי ההוצאות).

להרשמה
רוצה להשאר בעניינים ולקבל עדכונים